Program


Happy Ending

Happy Ending

Anat Gov: Happy Ending
prózai revü
Az Orlai Produkció előadása.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. október 20. csütörtök, 19:00

Anat Gov zenés darabja zajos sikert aratott több országban. Főhőse egy rajongott színésznő, akit hirtelen próbatétel elé állít az élet. Olyan döntést kell hoznia, amely egészen más természetű, mint hogy melyik szerepet mikor, kivel, milyen rendezésben vállaljon el. Ez a szerep a saját életéről, önérzetéről, bátorságáról szól, és pusztán egy dolog múlik őrajta: hogy milyen finálé legyen a végén.

Az izraeli származású dráma- és forgatókönyvíró, Anat Gov utolsó műve a Happy Ending című zenés prózai játék, amit nagy sikerrel mutattak be 2011-ben a tel avivi Cameri Színházban. Az írónő egy évvel és három hónappal élte túl a színházi bemutatót, hosszan tartó, súlyos betegség következtében 2012 őszén, 59 éves korában elhunyt. Hazájában ismert és népszerű közéleti személyiségnek számított, az énekes és tévés műsorvezető, Gidi Gov felesége volt, ő maga is sokat dolgozott a médiában, és jó néhány sikeres színdarab szerzőjeként nagy elismertségre tett szert.

Az izraeli kortárs dráma meghatározó képviselője, darabjait rendszeresen játsszák otthon és külföldön. Az önéletrajzi vonatkozású Happy Endingért 2011-ben megkapta a Nissim Aloni drámaírói díjat, valamint kiemelkedő előadó-művészeti teljesítményért a Gottlieb és Hannah Rosenblum-díjat.

Ajánlatunk


... és a kisember megérkezik a rideg világba és magára marad, leszakad Martáról, leszakad mindenkiről, magára marad, és ha elérkezik az ő ideje, elporlik és visszatér oda, ahonnan jött, semmiből lett és semmivé lesz, ez az élet rendje, embernek, állatnak, madárnak, halnak, háznak, szerszámnak, minden létező lénynek és tárgynak ez a sorsa. (Jon Fosse: Reggel és este)

Egy férfi és egy nő. Egy taxisofőr és az utasa a reménytelen budapesti dugóban. Banális, mindennapos helyzet. Két idegen élet találkozása egy szűk térben, a folytatás esélye nélkül. De mi történik, ha a felületes csevejből őszinte beszélgetés kerekedik?

augusztus 21. péntek 20:00 helyszín: Városháza udvar (Városház tér 3.) esőhelyszín: Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár színházterme (Pátriárka u. 7.)

Ajánló


augusztus 23. vasárnap 20:00 helyszín: Városháza udvar (Városház tér 3.) esőhelyszín: Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár színházterme (Városház tér 3.)

augusztus 15. szombat 20:00 helyszín: Szentendre Fő tér esőnap: augusztus 16.

augusztus 2. vasárnap 20:30 helyszín: Városháza udvar (Városház tér 3.) esőhelyszín: Városháza díszterme (Városház tér 3.)

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!